W minioną niedzielę tj. 03 czerwca 2018 roku, stadion miejski był świadkiem dorocznego pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Burmistrza Miasta Piastowa, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Piastowskie Archiwum Miejskie.

Dla najmłodszych oraz tych starszych mieszkańców Piastowa organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Rozpoczęcie zabawy nie mogło się obyć bez dorocznego biegu przedszkolaka. Najmłodsi mieszkańcy Piastowa stanęli do rywalizacji na dystansie „od bramki do bramki”, aby na mecie otrzymać przygotowane prezenty w postaci torby słodkości. Po sportowych emocjach, każdy uczestnik pikniku mógł znaleźć dla siebie interesujące atrakcje zapewniające dobrą zabawę i rozrywkę. A było w czym wybierać. Do dyspozycji naszych milusińskich oddane zostały dmuchane place zabaw, tor gokartowy, ergometry. Każdy z uczestników mógł wykazać się wiedzą, sprytem i zręcznością w licznych konkursach i zawodach, które były przeprowadzane na terenie stadionu. Można tu wspomnieć o bramce celnościowej czy strzelaniu z broni do celu. Każdy z partnerów, dla uczestników pikniku przygotował wiele ciekawych zabaw, atrakcji oraz drobnych gadżetów.

Dodatkowym wydarzeniem nie tylko dla dzieci była prezentacja wozu bojowego OSP w Piastowie, karetki pogotowia udostępnionej przez SPZOZ „Piastun” oraz pojazdów zabytkowych wystawionych przez Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie. Mimo lejącego się żaru z nieba najmłodsi uczestnicy naszego pikniku nie zawiedli z frekwencją za co zostali nagrodzeni przez naszych dzielnych strażaków, którzy dla ochłody na płycie boiska ustawili kurtynę wodną. Szaleństwom i zabawom nie było końca.

Piknik z okazji Dnia Dziecka był także okazją do uhonorowania uczestników konkursu tematycznego „Piastów w fotografii”. Każdy laureat otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz szereg miejskich upominków. Dodatkowym elementem wchodzącym w skład nagrody były książki ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie na zakończenie pikniku odbyła się dyskoteka prowadzona przez profesjonalnego DJ. Pomimo początkowo nie sprzyjającej aury, przy skocznych melodiach piastowskie dzieci rozgoniły złą pogodę i pląsały do samego końca imprezy, dając nadzieję, że przyszłoroczny piknik z okazji dnia dziecka będzie jeszcze wspanialszy i weselszy. Kto nie był niech żałuje. Na pocieszenie udostępniamy zdjęcia aby Ci co byli mieli pamiątkę, a tych których zabrakło zazdrościli tym co byli 😊

Daniel Dalecki

Zdjęcia: Joanna Sęk, Piotr Wojtczak